• Recykling Daje Owoce w Żywcu

Recykling Daje Owoce w Żywcu

1.10.2019

Dzieci i nauczyciele z Przedszkola nr 11 w Żywcu włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Recykling Daje Owoce. Akcję koordynuje Natalia Kulec i Katarzyna Wróbel, które od wielu lat prowadzą różne proekologiczne inicjatywy! Tym razem przedszkolaki, nauczyciele, przyjaciele przedszkola zbierają zużyte baterie oraz drobne zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne w zamian otrzymując pyszne i zdrowe owoce. Baterie i elektroodpady będą zbierane przez grupę IV - Pszczółki! :-)

Co możemy zrobić z elektroodpadami? Możemy oddać je w sklepie przy zakupie nowych sprzętów AGD, IT, RTV. Często organizowane są edukacyjne akcje m.in Recykling Daje Owoce, czy zbiórki elektroodpadów przez gminy. Na terenie miast i gmin zlokalizowane są też tzw PSZOK-i - czyli Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, gdzie bezpłatnie można odstawić swoją np. starą lodówkę. Na rynku funkcjonują również profesjonalne firmy odbierające duże elektroodpady bezpośrednio z domów. Za wyrzucanie zsee (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) w miejsca do tego nieprzeznaczone grozi kara do 5 tys zł!

Akcja "Recykling Daje Owoce" organizowana jest dzięki pomocy i zaangażowaniu ERP Polska Organizacji Odzysku SEiE S.A. i Organizacji Odzysku Opakowań S.A. - https://erp-recycling.org/pl-pl/ - firmy, która jest liderem zbiórki i recyklingu baterii i elektroodpadów w Polsce i Europie. Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem akcji "Recykling Daje Owoce" jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski
www.cycling-recycling.eu .