• Kręci Nas Recykling

Kręci Nas Recykling

27.03.2023
Uprzątnięcie 31 ton odpadów i 11487 sztuk zużytych opon, a także posadzenie 2 872 drzew to wymierne efekty pierwszej edycji proekologicznej kampanii pt. „Kręci Nas Recykling”, zainicjowanej przez Oponeo we współpracy ze znanym ekologiem i podróżnikiem Dominik Dobrowolski w roku 2022. W tym roku już po raz drugi lider sprzedaży opon stawia sobie za cel poszerzanie świadomości społecznej w kwestii recyklingu oraz zadbanie o czystość środowiska i walkę z jego zaśmieceniem.
Podobnie jak w ubiegłym roku, kampania rozpoczęła się 21 marca i potrwa do 22 kwietnia. Daty te nie są przypadkowe – 21 marca to początek kalendarzowej wiosny, a 22 kwietnia to międzynarodowy Dzień Ziemi.
Edukacja i realne działania
Kampania będzie przebiegać dwutorowo. Jednym z głównych jej elementów jest przeprowadzenie na terenie całej Polski minimum pięćdziesięciu akcji sprzątania odpadów, w tym także zużytych opon. W akcje zaangażowane są również społeczności lokalne, gminy, przedsiębiorcy i media. Jednocześnie prowadzone będą działania informacyjne na temat prawidłowej utylizacji i recyklingu opon. Wykaz ekologicznych akcji oraz mnóstwo praktycznej wiedzy nt. recyklingu opon dostępne są na specjalnie przygotowanej stronie: https://www.oponeo.pl/kreci-nas-recykling
.
Organizatorzy dodali do planu wydarzenia dwa nowe punkty, których realizacja zapewni kolejne ważne korzyści dla mieszkańców, środowiska oraz gospodarki.
Również klienci sklepu Oponeo.pl mogą zaangażować się w działania związane z kampanią „Kręci Nas Recykling”. Wszystkie osoby, które w trakcie trwania kampanii skorzystają z usługi dostawy z montażem w jednym z serwisów partnerskich, oznaczonych na stronie logo kampanii, będą mogły za darmo zostawić w tym serwisie swoje zużyte opony. Zebrane w ten sposób opony trafią do odpowiedniej utylizacji, a dzięki nowemu partnerowi strategicznemu akcji, którym jest Grupa Recykl S.A. część zebranych opon zostanie przerobiona na granulat, a następnie dostarczona do producenta, który wykona z nich maty izolacyjne i sportowe.
Sadzimy razem drzewa i pomagamy zwierzakom
Sprzątanie terenu nie jest jedynym celem kampanii „Kręci Nas Recykling”. Podobnie jak w roku poprzednim Oponeo planuje za każde 4 zebrane zużyte opony posadzić 1 nowe drzewo w miejscu wymagającym zalesienia, co przyczyni się do odbudowy lasów w Polsce – nasz cel na ten rok to 3000 nowych drzew. Do łącznej liczby zebranych odpadów zostanie wliczone także to ogumienie, które trafi do odpowiednich warsztatów oznaczonych logiem kampanii w trakcie wymiany opon.
Tegoroczną nowością jest wprowadzenie do projektu elementu rywalizacji, który ma zachęcić lokalne społeczności do brania udziału w akcjach sprzątania swoich małych ojczyzn. 10 gmin, które w czasie swoich zbiórek uprzątną największą ilość odpadów, będzie mogło wybrać schroniska dla zwierząt, które Oponeo.pl wesprze finansowo.
 
Szczegółowych informacji dotyczących akcji „Kręci Nas Recykling” udzielają:
Dominik Dobrowolski: dominik@cycling-recycling.eu , tel. 697 092 978
oraz z Oponeo: Sebastien Nowicki, sebastien.nowicki@oponeo.pl , tel. 511 800 011 .
#KręciNasRecykling #ZmieniamyOtoczenieNaLepsze

Akcja Kręci Nas Recykling prowadzona jest na terenie całej Polski, do akcji dołączyli różni partnerzy, których łączy wspólny cel, jakim jest czyste środowisko. Strategicznym partnerem jest Grupa Recykl, w sposób profesjonalny zapewniająca odzysk i recykling zużytych opon. Partnerami akcji są licznie ekologiczne organizacje np: Czysty Wałbrzych , Fundacja Zielone Jutro , Stowarzyszenie Wyznaczamy Nowe Kierunki , liczne sołectwa, gminy ale i firmy!

Dobry przykład płynie z Oświęcimia, gdzie wspólnie z Oświęcim - Miasto Pokoju - City of Peace w akcji biorą udział licznie placówki oświatowe ale i pracownicy firmy Synthos - partnera akcji.

"Synthos jest drugim największym światowym producentem kauczuków syntetycznych wykorzystywanych głównie do produkcji opon, a także technicznych wyrobów gumowych, w tym kabli, węży, podeszew do obuwia. W trosce o środowisko i przyszłe pokolenia, rozwijamy portfolio o produkty, które są: zrównoważone, zasobooszczędne i pozostawiają wyłącznie minimalny ślad środowiskowy.
Dzięki pracy swojego Działu R&D Synthos opracował i wdrożył do produkcji zaawansowane technologicznie kauczuki, które m.in. pozwalają na wyprodukowanie opon o niskich oporach toczenia, co pozwala na zmniejszenie emisji CO2 do środowiska oraz przyczyniają się do produkcji bezpieczniejszych opon redukujących drogę hamowania. Równocześnie umożliwiają otrzymanie opon charakteryzujących się niższym współczynnikiem ścierania co prowadzi do zwiększenia żywotności opon i zmniejszanie ich odpadowych ilości.
Synthos zawsze chętnie angażuje się w przedsięwzięcia, które służą środowisku i lokalnemu społeczeństwu. Wierzymy, że kształtowanie odpowiedzialnych zachowań i nawyków ma ogromny wpływ na otaczające nas środowisko i jakość życia przyszłych pokoleń. Akcja "Kręci nas recykling" doskonale wpisuje się w tę filozofię. " 

Pokaż mniej