gohome en
Cycling-Recycling
tytul: Mediacje w zakresie ochrony środowiska!tytul: Dziękuję za 2015!tytul: Ekoakcje 2016 - zapraszam!tytul: Sukces Programu Edukacji Filmowej w Sokołowskutytul: EkoWalentynki 2016tytul: Peak oil, zmiany klimatyczne, granice wzrostu ... .tytul: Porozumienie klimatyczne w Paryżutytul: Kupuj polskie karpie, chroń polskie rybołowy!
min
PRZECZYTAJ

Czym oddychamy?

Komisja Europejska opublikowała raport Europejskiej Agencji Środowiska na temat zanieczyszczenia powietrza. Jak wypadła w nim Polska? Obraz (...)

Komisja Europejska opublikowała raport Europejskiej Agencji Środowiska na temat zanieczyszczenia powietrza. Jak wypadła w nim Polska? Obraz wart tysiąca słów.

Niestety, wypadliśmy fatalnie. Jesteśmy na czele krajów trujących powietrze. Problem dotyczy nie tylko Krakowa i innych dużych miast – normy emisji są przekraczane na terenie całego kraju. Dotyczy to zarówno cząsteczek stałych jak i rakotwórczych benzopirenów. Zanieczyszczenia trafiają nie tylko do powietrza, którym oddychamy, ale też do gleby, upraw oraz pasz zwierząt i trują nas podwójnie, nie tylko poprzez to czym oddychamy.

Normy w zakresie jakości powietrza łamane są od czasu wejścia ich w życie, a więc od 10 lat. W rezultacie Komisja Europejska skierowała do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej sprawę przeciwko Polsce za długotrwałe łamanie norm jakości powietrza zapisanych w Dyrektywie 2008/50/KE. Jeśli Trybunał przyzna Komisji rację, Polska może zacząć płacić bardzo wysokie kary, sięgające nawet 4 mld zł.

Źródło: ziemianarozdrozu.pl; Raport Air Quality in Europe, 2015

wiadomosci.php?dzial=2&kat=13&art=1120

Ratujmy Sokołowsko!

W dawnym sanatorium powstaje Laboratorium Kultury i Centrum Edukacji Ekologicznej EkoWieża. Zapraszamy do Sokołowska na spotkania z (...)


EkoWalentynki 2018


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ