O mnie

Wszystko się zaczęło w latach 80., kiedy razem z przyjaciółmi tworzyliśmy ruch "Wolność i Pokój". Naszym pierwszym celem była walka z hutą "Siechnice", która zatruwała wodę dla Wrocławia rakotwórczym chromem. Zwyciężyliśmy, toksyczna produkcja została zatrzymana. Związałem się wtedy z ruchem pozarządowych organizacji i tak zostało do dziś - zostałem ekologiem i podróżnikiem. Swoje projekty realizuję w lokalnych społecznościach, w Polsce i Europie. Staram się łączyć różne dziedziny, takie jak: ekonomię, zdrowie, sport, kulturę, architekturę z ekologią. Dzisiaj wszystkie te sfery życia muszą się holistycznie uzupełniać i wspierać. Projektuję i organizuję liczne edukacyjne akcje i programy, współpracując z: ngo's, szkołami,  samorządami i firmami;  np: "Recykling Daje Owoce", "Kultura to Natura", "EkoWalentynki - czyli kochamy recykling", "Świeć przykładem", "Cycling Recycling", "Stop CO2- Rusz się!", "Recykling Rejsy", "Śmieci skrzydeł nie mają", ... .

Bardzo dziękuję Wszystkim moim partnerom, patronom, sponsorom oraz współpracującym szkołom i nauczycielom, organizacjom społecznym i firmom. Obecnie najważniejsze ogólnopolskie projekty realizuję wspólnie z: Fundacją PlasticsEurope Polska, REMONDIS Electrorecycling, Electro-System Organizacją Odzysku, Europejską Platformą Recyklingu Organizacją Odzysku, Fundacją ProKarton, Fundacją Sztuki Współczesnej In Situ, Koalicją Ratujmy Rzeki i ze sklepami Leroy Merlin. Dziękuję! Zapraszam do ekologicznych akcji i podróży. Pomalujmy świat na zielono, a nie na szaro :-)

Nagrody:

Projekt "Cycling Recycling 2016" zdobył tytuł "Eko-Inspiracja 2016" w ogólnopolskim plebiscycie internetowym na najlepszą akcję edukacji ekologicznej.

Projekt "Recykling Rejs - Odzyskuj tworzywa sztuczne!" zdobył tytuł "Eko-Inspiracja 2017" w ogólnopolskim plebiscycie internetowym na najlepszą akcję edukacji ekologicznej.

Specjalne wyróżnienie na Bałtyckim Forum Ekologicznym ( czerwiec 2018)  za inicjatywy promujące gospodarkę obiegu zamkniętego.

 

Galeria: