gohome en
Cycling-Recycling
tytul: EkoWalentynki 2016tytul: Peak oil, zmiany klimatyczne, granice wzrostu ... .tytul: Porozumienie klimatyczne w Paryżutytul: Kupuj polskie karpie, chroń polskie rybołowy!tytul: Dominik zacumował w Toruniutytul: Recykling daje owoce w Gliwicachtytul: EkoDominik na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniutytul: EkoDominik w Dzierżoniowie
min
PRZECZYTAJ

Recykling dał owoce w Gliwicach

Od początku listopada do 7 grudnia trwała akcja "Recykling daje owoce" w Gliwicach.  Gliwickim gospodarzem akcji było Gimnazjum (...)

Od początku listopada do 7 grudnia trwała akcja "Recykling daje owoce" w Gliwicach.  Gliwickim gospodarzem akcji było Gimnazjum nr 10, w którym uczniowie ze Szkolnego Klubu Ekologicznego EkoGim10 i jego opiekunki Janina Czempiel i Barbara Olchawa zachęcały do ekologicznych zachowań.

Idea akcji była bardzo prosta, mieszkańcy za przynoszone elektrośmieci otrzymali pyszne i zdrowe owoce.  Chodziło o zebranie zalegającego w domach zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz o edukację, gdyż jeżeli „zsee” nie zostaje poddany recyklingowi zanieczyszcza środowisko. Podczas akcji zebrano bardzo dużo drobnych elektrośmieci.

Głównym partnerem akcji w Gliwicach była Europejska Platforma Recyklingu, która pomogła zorganizować profesjonalną zbiórkę i zapewniła pełen recykling zebranych elektrogratów.  "EKOGIM 10" odwiedził również ekolog i pomysłodawca akcji Dominik Dobrowolski, który zachęcał do recyklingu i segregacji odpadów i elektrośmieci każdego dnia.