gohome en
Cycling-Recycling
tytul: Kartoniki do recyklingu, nie do śmieci!tytul: EkoWalentynkitytul: Recykling kwitnie w Auchan, 29 11 2014 r.tytul: Konkurs Społecznik Roku 2014tytul: Zapraszam na filmtytul: Recykling zakwitnie w Bielsko Białejtytul: Recykling zakwitnie w Bielsko Białejtytul: Ekowieża wkrótce będzie otwarta!
min
PRZECZYTAJ

Koordynatorzy EkoWalentynek poszukiwani!

Choć do EkoWalentynek 2015 jeszcze trochę czasu, to już teraz jednak trzeba zacząć przygotowania do akcji. Wszystkich (...)
Choć do EkoWalentynek 2015 jeszcze trochę czasu, to już teraz jednak trzeba zacząć przygotowania do akcji. Wszystkich zainteresowanych organizacją akcji w swojej szkole, miejscu pracy, gminie, mieście zapraszam do kontaktu! Lokalni koordynatorzy dostaną wsparcie organizacyjne, logistyczne i finansowe. Tak jak 14 lutego 2014  do akcji (14 lutego 2015) włączą się miasta w całej Polsce. W ramach akcji mieszkańcy będą zamieniać stare i zużyte baterie na lizaki- czerwone serca.
 
Zapraszam do kontaktu: Dominik Dobrowolski, dominik@cycling-recycling.eu
 

W tym roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii - czyli ok. 11 tys ton. Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, czy rtęć mogą być odpadami niebezpiecznymi. Zużyte baterie powinny być zatem segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach.

Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej Polska miała obowiązek zebrać selektywnie w 2014 roku 35% baterii z rynku (ok. 3. 800 ton)! 

W roku 2015 wzrasta poziom obowiązkowej selektywnej zbiórki zużytych baterii do 40% . Szacujemy że trzeba będzie zebrać 4500  ton baterii. Każda bateria powinna trafić do specjalnego pojemnika na baterie, a nie do zwykłego kosza na odpady!

 
 
wiadomosci.php?dzial=2&kat=13&art=1120

Ratujmy Sokołowsko!

W dawnym sanatorium powstaje Laboratorium Kultury i Centrum Edukacji Ekologicznej EkoWieża. Zapraszamy do Sokołowska na spotkania z (...)


EkoWalentynki 2018


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ