gohome en
Cycling-Recycling
tytul: Kultura to natura w Rzeszowie, 17 maja 2014tytul: Eko Kampustytul: Dzień Kobiet na recyklingowotytul: EkoDzień Kobiet w Łodzitytul: EkoDzień Kobiet w Warszawietytul: EkoDzień Kobiettytul: 3 mln zebranych bateryjek na EkoWalentynki!tytul: Twoja kultura, Twoja ekologia, Twój 1%
min
PRZECZYTAJ

EkoDzień Kobiet we Wrocławiu

EkoDzień Kobiet we Wrocławiu – rozdajemy tulipany w zamian za zużyte baterie! 8 marca, kiedy niejedno męskie (...)

EkoDzień Kobiet we Wrocławiu – rozdajemy tulipany w zamian za zużyte baterie! 8 marca, kiedy niejedno męskie ramię otuli panie, warto zrobić coś dobrego również dla przedstawicielki płci pięknej o imieniu Ziemia. Zapraszamy do udziału w ekologicznej akcji "Kwiatek dla Ziemi". W ramach akcji 8 marca w Warszawie, Łodzi i we Wrocławiu będziemy rozdawać tulipany w zamian za zużyte baterie. We Wrocławiu miejsce wymiany baterii na kwiaty będzie zlokalizowane przy Pomniku Szermierza na placu Uniwersyteckim - od godz. 12:00 aż do wyczerpania tulipanów.

W ostatnim roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii - czyli ok. 10 tys. ton. Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, czy rtęć mogą być odpadami niebezpiecznymi. Zużyte baterie powinny być zatem segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej Polska ma obowiązek zebrać selektywnie w 2014 roku 35% baterii z rynku (ok. 3. 500 ton)!

Głównym partnerem akcji jest Europejska Platforma Recyklingu.

Zbiórkę i recykling zebranych baterii zapewnia

Europejska Platforma Recyklingu!

www.erp-recycling.pl

 

Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem akcji Kwiatek dla Ziemi z okazji Dnia Kobiet

jest podróżnik i ekolog Dominik Dobrowolski (www.cycling-recycling.eu).

tel. 697 092 978

Dodatkowe informacje o akcji, zbiórce i recyklingu baterii:

www.cycling-recycling.eu

www.erp-recycling.pl

wiadomosci.php?dzial=2&kat=13&art=1120

Ratujmy Sokołowsko!

W dawnym sanatorium powstaje Laboratorium Kultury i Centrum Edukacji Ekologicznej EkoWieża. Zapraszamy do Sokołowska na spotkania z (...)


EkoWalentynki 2018


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ