gohome en
Cycling-Recycling
tytul: Wielkie wylesianietytul: Filmy dla szkół za elektrogratytytul: Kultura i Ekologia Procentujątytul: Recykling ratuje *śląskie Davos*tytul: Przyrodnicy poszukiwanitytul: WiP - ekodzieci Stanu Wojennegotytul: http://world-you-like.europa.eu/pl/tytul: Filmy za elektrośmieci
min
PRZECZYTAJ

Kupujcie tylko polskie karpie!

Stawy rybackie w Polsce przegrywają z hipermarketami , które sprowadzają tańsze zamienniki np z Czech, Litwy, Węgier, (...)

Kampania zniechecająca do kupowania żywych karpii może być szkodliwa i w efekcie wymierzona w polską przyrodę. Nagłaśniane hasło akcji sprawia, że wiele osób w dobrej wierze popiera ten pomysł. Karpie na wigilię pozyskiwane są z polskich stawów. Zmieniając tradycję spożywania świeżego karpia, dopuszczamy możliwość sprowadzania na ten czas do Polski tańszych zamienników, np. z Czech, Litwy, Węgier, Skandynawii, Chin. Stawy hodowlane to nie tylko ryby, to także ptaki wodne, które tracą środowisko, tracąc ryby. Kupujmy polskie karpie. Oczywiście, nie męczmy ich w foliowych workach. Zawsze możemy poprosić sprzedawców, aby uśmiercili je na miejscu.  Bieliki i czaple z pewnością będą za to wdzięczne.

Dodatkowe informacje: ekologia.pl

Informacja na podstawie apelu, który był zamieszczony w serwisie ptaki.info .