EkoWystawa we Wrocławiu

29.10.2018
FundacjaPlasticsEurope Polska organizuje tej jesieni z cykl wystaw i wykładów pt. "Opakowanie - nie śmieć!", których celem jest edukacja ekologiczna w zakresie zbiórki i recyklingu opakowań z tworzyw sztucznych. Odwiedzający wystawę oraz uczestnicy wykładów dowiadują się, co zrobić, aby odpady z tworzyw sztucznych nie trafiały do śmiecih, ale aby były selektywnie zbierane, poddawane recyklingowi oraz służyły do produkcji nowych i przydatnych przedmiotów.  Szkoły otrzymują dodatkowo zestaw plakatów edukacyjnych do wykorzystania na lekcjach ekologii.  Na zaproszenie nauczycielki Pani Beaty Wiśniewskiej 29 października wystawa odwiedziła Szkołę Podstawową nr 107 we Wrocławiu i będzie tu pokazywana do 5 listopada. W planie jeszcze warsztaty ekologiczne dla uczniów oraz cykl lekcji (z wykorzystaniem wystawy), które poprowadzą z uczniami nauczyciele szkoły.
Inauguracja wystawy została połączona z warsztatami ekologicznymi dla uczniów, które przeprowadziła: edukatorka ekologiczna Kornelia Cypryjańska  https://web.facebook.com/ekolandia.edu/. Organizatorem na Dolnym Śląsku wystaw  "Opakowanie - nie śmieć" jest wrocławski podróżnik i ekolog - Dominik Dobrowolski (www.cycling-recycling.eu).
 
Pragniemy serdecznie podziękować Pani Beacie Wiśniewskiej za zaproszenie wystawy do szkoły. Dziękujemy również uczniom "zerówki" za aktywny udział w warsztatach.