• Recykling Daje Owoce w Gołdapi

Recykling Daje Owoce w Gołdapi!

24.09.2019

Przyjaciele Przyrody z SP nr 2 w Gołdapi informują. Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Recykling Daje Owoce. Akcję koordynuje Alina Oleszczuk ,nauczycielka , która od wielu lat prowadzi na terenie szkoły różne proekologiczne inicjatywy. Tym razem uczniowie, nauczyciele, przyjaciele szkoły zbierają zużyte baterie oraz drobne zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne w zamian otrzymując pyszne i zdrowe owoce. Równocześnie ze zbiórką trwa akcja informacyjna na temat elektroodpadów, którą prowadzą uczniowie , wśród szkolnej społeczności oraz mieszkańców. Co możemy zrobić z elektroodpadami? Możemy oddać je w sklepie przy zakupie nowych sprzętów AGD, IT, RTV. Często organizowane są edukacyjne akcje m.in Recykling Daje Owoce, czy zbiórki elektroodpadów przez gminy.

Na terenie miast i gmin zlokalizowane są też tzw PSZOK-i - czyli Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, gdzie bezpłatnie można odstawić swoją np. starą lodówkę. Na rynku funkcjonują również profesjonalne firmy odbierające duże elektroodpady bezpośrednio z domów. Za wyrzucanie zsee (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) w miejsca do tego nieprzeznaczone grozi kara do 5 tys zł!

Akcja "Recykling Daje Owoce" organizowana jest dzięki pomocy i zaangażowaniu ERP Polska Organizacji Odzysku SEiE S.A. i Organizacji Odzysku Opakowań S.A. - https://erp-recycling.org/pl-pl/ - firmy, która jest liderem zbiórki i recyklingu baterii i elektroodpadów w Polsce i Europie. Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem akcji "Recykling Daje Owoce" jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski www.cycling-recycling.eu . Kontakt: dominik@cycling-recycling.eu .

Recykling Daje Owoce w Gołdapi
Recykling Daje Owoce w Gołdapi
Recykling Daje Owoce w Gołdapi
Recykling Daje Owoce w Gołdapi
Recykling Daje Owoce w Gołdapi
Recykling Daje Owoce w Gołdapi