Kultura to Natura w Warszawie

22.12.2013

18 maja 2013 r. przed hipermarketem Auchan w warszawskim Centrum Handlowym Wola Park w ramach akcji "Kultura to Natura" zostało rozdanych ponad dwa tysiące biletów do kin, teatrów, muzeów oraz na różne ciekawe wydarzenia kulturalne. Do akcji, którą wspierał Program REKARTON, przyłączyły się praktycznie wszystkie warszawskie instytucje kulturalne. Na mieszkańców Warszawy czekały też wycieczki z przewodnikami, kursy nauki tańca czy rejsy po Wiśle.
Podczas akcji zbierano niemal wszystkie odpady opakowaniowe, w tym także kartoniki po mleku i sokach, które doskonale nadają się do recyklingu. Dla najmłodszych Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m. st. Warszawie przygotowało edukacyjną grę planszową oraz ekologiczne upominki. Uczestnicy mogli także liczyć na informacje dotyczące segregacji i recyklingu śmieci. Zebrane odpady zostały posegregowane, a następnie przekazane do recyklingu.
Akcja została zorganizowana przez Dominka Dobrowolskiego, ekologa i podróżnika, oraz Fundację In Situ. Partnerami inicjatywy „Kultura to Natura” byli: Program REKARTON, Fundacja ProKarton, hipermarket Auchan, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m. st. Warszawie oraz Europejska Platforma Recyklingu.