• Grupa Synthos_ spływ Trzy Zapory_Recykling Rejs 2019

Festyn ekologiczny "Kochamy Sołę"

16.09.2019

Kochamy Sołę! Zapraszamy na powakacyjne sprzątanie rzeki i pełen atrakcji festyn ekologiczny. 21 września nad Sołą na oświęcimskich bulwarach spotkają się wolontariusze działający na rzecz czystości tej rzeki. Od godziny 11 do 14 będą sprzątać brzegi rzeki. Dla chętnych do sprzątania rzeki będą udostępnione także bezpłatnie kajaki. Pomysłodawcą akcji s: ekolog Dominik Dobrowoslki i firma Synthos. W organizację włączyło się Miasto Oświęcim.
- Chcemy w ten sposób zadbać o naszą piękną Sołę i pokazać, że to właśnie od nas, mieszkańców Oświęcimia także zależy, czy Soła będzie czystą rzeką - mówi prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut. - Bardzo fajny pomysł na łączenie przyjemnego z pożytecznym – uważa Zbigniew Warmuz, Prezes Zarządu Synthos S.A.

Do akcji zgłosili się m.in pracownicy Firmy Synthos oraz uczniowie i nauczyciele z Powiatowego Zespołu nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych. Do Oświęcimia przyjedzie też znany ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, który od wielu lat wspólnie z Fundacją PlasticsEuropa Polska organizuje akcje "Recykling Rejs" i sprzątania rzeki w Polsce i Europie. W tym roku pod koniec czerwca już przemierzał Sołę swoim kajakiem, sprzątając rzekę wspólnie z pracownikami Synthos w ramach spływu „3 Zapory”. Czas na kolejne, powakacyjne wyławianie śmieci! W tym samym dniu odbędzie się również pełen atrakcji festyn ekologiczny pt. „Kochamy Sołę”. Każdy, kto przyniesie na parking na oświęcimskich bulwarach zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny, dostanie w zamian drzewko! REGULAMIN poniżej. Poza tym festyn umilą zabawy i ekoquizy z nagrodami dla najmłodszych, starszych i całych rodzin.

Do zobaczenia nad Sołą!
Organizatorzy: Urząd Miasta Oświęcim, Synthos, Dominik Dobrowolski

Szczegóły akcji i regulamin na stronie www.cycling-recycling.eu

http://www.recykling-rejs.pl/
http://www.synthosgroup.com
http://www.oswiecim.pl

 
REGULAMIN PROWADZENIA AKCJI wymiany elektroodpadów za sadzonki drzew iglastych prowadzonej w ramach ekopikniku „KOCHAMY SOŁĘ” w dniu 21.09.2019

W ramach prowadzonej zbiórki będzie odbierany sprzęt elektryczny i elektroniczny z poniższych grup:

Grupa I - Urządzenia wielkogabarytowe tj.

Chłodziarki, zamrażarki, pralki, automatyczne suszarki do ubrań, zmywarki, kuchenki gazowe i elektryczne, piece elektryczne, elektryczne płyty grzejne, grzejniki elektryczne, urządzenia klimatyzacyjne.

Grupa II - Urządzenia małogabarytowe tj.

Odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, rozdrabniacze, maszynki do mięsa, monitory, mikrofalówki, komputery, telewizory, drukarki, faksy, laptopy, sprzęt kopiujący, maszyny do pisania.

Grupa III - Urządzenia pozostałe tj.

Urządzenia do strzyżenia i suszenia włosów, golenia, masażu, zegary, wagi, kamery video, wentylatory elektryczne, klawiatury, myszki, notebooki, kalkulatory kieszonkowe i biurowe, telefony, odbiorniki radiowe, oprawy oświetleniowe, pozostałe urządzenia oświetleniowe służące do celów rozpraszania i kontroli światła, z wyjątkiem żarówek, kolejki elektryczne lub tory wyścigowe, kieszonkowe konsole do gier video, gry video, pozostałe zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy, młynki do kawy, noże elektryczne itp.

Za oddanie urządzeń z grupy I osoby oddające sprzęt otrzymają 5 sadzonek

Za oddanie urządzeń z grupy II osoby oddające sprzęt otrzymają 3 sadzonki

Za oddanie urządzeń z grupy III osoby oddające sprzęt otrzymają 1 sadzonkę

Organizator na akcję przeznaczył określoną ilość sadzonek. Akcja wymiany elektroodpadów prowadzona będzie do wyczerpania sadzonek. W przypadku ich wyczerpania, akcja zbierania elektroodpadów będzie nadal prowadzona, jednak bez wydawania sadzonek.

Festyn ekologiczny "Kochamy Sołę"