• Bałtycka Odyseja 2020, Dziwnów_Dźwirzyno

Bałtycka Odyseja cz. III, Dźwirzyno-Kołobrzeg-Mielno

3.03.2020

Zapraszamy na kolejny ekologiczny marsz w ramach Bałtyckiej Odysei! Pójdźmy razem posprzątać polskie plaże. Ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski w weekend 28–29 marca już po raz trzeci rusza z wolontariuszkami i wolontariuszami z całej Polski nad morze, by sprzątać plaże. Tym razem eko-peleton przemierzy wybrzeże z Dźwirzyna przez Kołobrzeg do Mielna. Kto chętny, by dołączyć? Już są pierwsze wolontariuszki i wolontariusze z nadmorskich gmin. Przyjadą na akcję także (kolejny raz! BRAWO!) specjalne grupy ochotniczek i ochotników z banku Credit Agricole z Wrocławia i  Kołobrzegu oraz  grupa ekolożek i ekologów z firmy REMONDIS Electrorecycling i Electro-System Organizacji Odzysku z Błonia i Warszawy.

Akcja jest społeczna i dobrowolna. 500-kilometrowa trasa ze Świnoujścia do Piasków na Mierzei Wiślanej podzielona jest na dziesięć etapów. Co miesiąc w wybrany weekend (sobota i niedziela, z odpoczynkiem w jednym z hotelików) uczestnicy przejdą, skontrolują i posprzątają około 50 kilometrów plaży. W październiku odbędzie się wielki finał, podczas którego zostanie podsumowana wyprawa. Powstanie również raport dotyczący stanu zaśmiecenia, a także wystawa, która wraz z filmem będzie prezentowana w całej Polsce.

– Chrońmy morze przed odpadami! Wspierajmy recykling na lądzie! Przebywając nad morzem, pozostawmy po sobie tylko odcisk stóp na piasku, ale nie śmieci. Niech to będą nasze zobowiązania! – apeluje Dominik Dobrowolski i zaprasza do wyruszenia wraz z nim na „Bałtycką Odyseję".

Relacje z poprzednich edycji Bałtyckiej Odysei (Świnoujście-Dziwnów i Dziwnów-Dźwirzyno) na stronie: www.recykling-rejs.pl.

Zachęcamy do obejrzenia naszych wideorelacji z poprzednich etapów:
Bałtycka Odyseja cz. I, Świnoujście-Międzyzdroje-Dziwnów: https://www.youtube.com/watch?v=GltIMPfsWv8
Bałtycka Odyseja cz. II, Dziwnów-Pogorzelica-Dźwirzyno: https://www.youtube.com/watch?v=j851xpyu70I

Terminy kolejnych edycji Bałtyckiej Odysei:
18-19.04 Mielno-Ustka
16-17.05 Ustka-Łeba
13-14.06 Łeba–Władysławowo
18-19.07 Władysławowo-Hel
22-23.08 Hel-Puck
12-13.09 Puck-Gdańsk
10-11.10 Gdańsk-Piaski

Zgłoszenia: baltycka.odyseja@gmail.com
Dodatkowe szczegóły: www.cycling-recycling.eu

Współorganizatorami Bałtyckiej Odysei są: ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, bank Credit Agricole oraz EFL.
Patronami akcji są: Woliński Park Narodowy, Urząd Morski w Szczecinie, Gmina Dziwnów, Gmina Rewal, Gmina Mielno, czasopisma „Energia i Recykling" oraz „Przegląd Komunalny"; serwisy: portalkomunalny.pl, ngo.pl i PoPiasku.pl oraz Fundacja Pro Terra.