gohome en
Cycling-Recycling
tytul: Radio Opole zaprasza na reportaż z eko-peletonu!tytul: Recykling daje owoce 2016tytul: Recykling daje owoce 2016tytul: EkoWieża zaprasza szkoły na lekcje z polotem!tytul: Cycling Recycling - podsumowanie i podziękowanietytul: Jak zwiększyć poziom segregacji odpadów?tytul: Ekoszkolenia dla menadżerówtytul: 2000 km edukacji recyklingowej!
min
PRZECZYTAJ

VII Recykling Rejs - czyli z Mazur do Warszawy kajakiem

Wrocławski ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski zaprasza w czerwcu  2017 do udziału w VII Recykling Rejsie szlakiem (...)
Fundacja PlasticsEurope Polska i Dominik Dobrowolski - ekolog i podróżnik od siedmiu lat realizują w Polsce i Niemczech projekt edukacyjny pt. "Recykling Rejs" (www.recykling-rejs.pl) . Od dwóch lat partnerem akcji jest REKOPOL Organizacja Odzysku. Celem wypraw jest nagłośnienie problemu zanieczyszczenia rzek i mórz odpadami oraz edukacja ekologiczna i promocja selektywnej zbiórki i recyklingu, jako najlepszych metod walki z zaśmieceniem rzek.
 
Do tej pory Dominik Dobrowolski w samotnych wyprawach przepłynął szlaki: Odra (2011), Wisła (2012), Tarnów - Szczecin (2013), Warszawa - Berlin (2014), Szczecin - Gdyna wzdłuż linii brzegowej Bałtyku (2015), Pętla Żuławska i Toruńska (2016).
 
Dominik Dobrowolski zaprasza w czerwcu 2017 do udziału w VII Recykling Rejsie szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich: Jez. Mamry i Śniardwy; i rzekami: Pisą, Narwią, Bugiem, z finałem oczywiście na Wiśle z okazji Roku Wisły w Warszawie.  Wyprawa jest otwarta i może dołączyć do niej każdy, aby poprzeć wspólny cel i apel o ochronę wód przed zaśmieceniem.

Na koniec wyprawy planowane jest wspólnye zakończenie wyprawy z wybranymi kajakarzami, z którymi pokonany będzie jeden lub dwa ostatnie odcinki aż do finału na Wiśle w centrum Warszawy. Po spływie zorganizowane będzie w Warszawie spotkanie i debata nt. globalnego  problemu "marine litters" oraz rejs po Wiśle wynajętymi stateczkami. Debata zakończy się konkluzjami i dokumentem, który zostanie przekazany władzom, samorządom oraz mediom. Do udziału w warsztatach zaproszeni będą przedstawiciele: ngo, mediów, "wodniaków", recyklingowców ... . Lista jest otwarta.