gohome en
Cycling-Recycling
tytul: Recykling dał owoce w Toruniutytul: Koordynatorzy EkoWalentynek poszukiwani!tytul: Recykling dał owoce w Leroy Merlin w Gdańskutytul: Sokołowsko zaprasza 19 listopada!tytul: Recykling da owoce w Toruniutytul: Spotkanie w EkoGim 10 w Gliwicachtytul: Recykling da owoce w Leroy Merlin w Gdańskutytul: Nysa, Gliwice, Toruń, Oleśnica
min
PRZECZYTAJ

Wystawa Klimatyczna Auchan

Dnia 13 listopada we wszystkich sklepach Auchan, w całej Polsce rozpoczyna się Wystawa Klimatyczna, poświęcona problemowi globalnego (...)

Dnia 13 listopada we wszystkich sklepach Auchan, w całej Polsce rozpoczyna się Wystawa Klimatyczna, poświęcona problemowi globalnego ocieplenia. Jest to edukacyjny projekt adresowany do dzieci w wieku 7-11 lat, wyjaśniający co to jest globalne ocieplenie i wskazujący jak  można mu przeciwdziałać poprzez proste, codzienne działania.  

W grudniu 2015 br. roku przedstawiciele wszystkich krajów świata spotkają się na 21. Konferencji Klimatycznej ONZ w Paryżu.  Efektywność energetyczna jest priorytetem Grupy Auchan. Auchan  aktywnie pracuje nad minimalizowaniem swojego wpływu środowiskowego, szkoląc pracowników w zakresie oszczędności energii, segregowania odpadów, niemarnowania żywności oraz uczulając klientów na te zagadnienia. W ramach realizacji zobowiązań wynikających z członkostwa w Inicjatywie Global Compact oraz strategii zrównoważonego rozwoju Auchan realizuje projekty na rzecz środowiska, jednym z nich, jest Wystawa Klimatyczna i projekt edukacyjny z nią związany.

Ideą Wystawy Klimatycznej Auchan jest uwrażliwienie społeczności lokalnej, a zwłaszcza dzieci, na środowiskowe wyzwania, i wskazanie w jaki sposób każdy z nas może przeciwdziałać globalnemu ociepleniu poprzez zwykłe codzienne decyzje i działania. Auchan przygotował dodatkowo specjalny materiał dydaktyczny o globalnym ociepleniu dla szkół, biorących udział w Wystawie, na podstawie którego dzieci mogą utrwalić poznane na wystawie zagadnienia podczas zajęć szkolnych. W ramach kolejnych etapów projektu Auchan planuje szerokie udostępnianie materiału edukacyjnego wszystkim szkołom poprzez stronę Auchan.pl. W specjalnej zakładce na można będzie znaleźć materiały poświęconej tej tematyce. W planach jest również  oraz szkolenie e-learningowe dla współpracowników Auchan.

Do odwiedzenia Wystawy zapraszamy przede wszystkim dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów, które znajdują się w sąsiedztwie Auchan, klientów a także lokalne media. Wystawa potrwa dwa tygodnie.

Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ - UN Global Compact w Polsce.

 

* Auchan Grupa działa na świecie od ponad 50. lat, w Polsce od 1996 roku, od otwarcia sklepu w Piasecznie. Auchan jest firmą prywatną, nienotowaną na Giełdzie. Kapitał firmy należy w 88% do Stowarzyszenia Rodziny Mulliez,  a w 12 % do pracowników, w ramach akcjonariatu pracowniczego. Od listopada br. Grupa Auchan zmieniła nazwę na Auchan Holding.