gohome en
Cycling-Recycling
tytul: EkoSpotkanie w Oleśnicytytul: EkoSpotkanie w Nysietytul: Kwiaty za elektrograty w Krakowie w Leroy Merlintytul: Wystawa Fundacji PlasticsEurope Polskatytul: Zero odpadów w Nestlé w Kaliszutytul: Zbiórka baterii-konkurs z nagrodamitytul: Cyknij w recyklingtytul: EkoSpotkania w Oleśnicy
min
PRZECZYTAJ

Kolejne ekospotkania: Nysa, Oleśnica, Gliwice

Dominik Dobrowolski opowiada o swoich wyprawach kajakowych na spotkaniach w bibliotekach i szkołach. Już odwiedził Warszawę, Gdynię, (...)

 

Ekolog i podróżnik - Dominik Dobrowolski  wspólnie z Fundacją PlasticsEurope Polska od 5 lat realizuje projekt  Recykling Rejsów (www.recykling-rejs.pl). Podczas samotnych wypraw kajakowych pokonał już blisko 5 tys km (w tym roku już przepłynął Bałtyk, w 2014 r. trasę z Warszawy do Berlina, w 2013 szlak – Tarnów-Szczecin, w 2012 Oświęcim-Gdańsk, w 2011 Wrocław-Szczecin) spotyka się z mieszkańcami, mediami, samorządami i organizacjami pozarządowymi, zachęcając do dbania o czystość rzek, morza, brzegów i plaż, a także promując recykling.

Dominik Dobrowolski opowiada o swoich wyprawach kajakowych na spotkaniach w bibliotekach i szkołach. Już odwiedził Warszawę, Gdynię, Kraków i Nową Hutę. Kolejne spotkania już w październiku i listopadzie. Zapraszamy:

  • 21.10. 015 do Nysy (Gimnazjum nr 2),
  • 23.10.015 do Oleśnicy (Biblioteka Miejska),
  • 10.11.015 do Gliwic (Gimnazjum nr 10).

Biblioteki, szkoły, domy kultury, które są zaiteresowane zaproszeniem Dominika na wykłady, mogą bezpośrednio kontaktować się z ekologiem: dominik@cycling-recycling.eu .  Spotkania w bibliotekach, szkołach i domach kultury są bezpłatne, a ich kolejna tura rozpoczyna się już we wrześniu. Ilość spotkań jest niestety ograniczona, liczy się zatem kolejność zaproszeń. Mecenasem spotkań jest Fundacja PlasticsEurope Polska.

Dominik Dobrowolski znany jest także z wielu innych projektów edukacyjnych, które organizuje na terenie całej Polski, m. in. z akcji: Recykling daje owoce, Eko-Walentynki, Kultura to Natura, Kwiaty za elektrograty czy odbudowa dawnego sanatorium dr Brehmera w Sokołowsku i tworzenie laboratorium kultury i centrum edukacji ekologicznej. W ciągu ostatnich 5 lat przejechał rowerem w ramach projektu "Stop CO2 - Rusz się"  trasy Wrocław- Berlin, Paryż, Londyn, Wrocław-Kopenhaga, Wrocław-Bruksela oraz dookoła całego Bałtyku w akcji pt. "cycling recycling".