gohome en
Cycling-Recycling
tytul: EkoSpotkanie w Nysietytul: Kwiaty za elektrograty w Krakowie w Leroy Merlintytul: Wystawa Fundacji PlasticsEurope Polskatytul: Kolejne ekospotkania: Nysa, Oleśnica, Gliwicetytul: Zbiórka baterii-konkurs z nagrodamitytul: Cyknij w recyklingtytul: EkoSpotkania w Oleśnicytytul: Zagłosuj na Małgorzatę Tracz - Naszą ekolożkę w Sejmie
min
PRZECZYTAJ

Zero odpadów w Nestlé w Kaliszu

W lipcu 2015 roku fabryka WINIARY w Kaliszu spełniła założenie deklaracji Nestlé „Zero odpadów”. To aż pięć (...)

W lipcu 2015 roku fabryka WINIARY w Kaliszu spełniła założenie deklaracji Nestlé „Zero odpadów”. To aż pięć lat przed upływem planowanego terminu! Dzięki temu już teraz 100% odpadów z fabryki Nestlé w Kaliszu trafia do odzysku – recyklingu, kompostowania, procesu biogazowania, regeneracji, wykorzystania jako paliwo lub inny środek wytwarzania energii. Odpady są traktowane jako zasoby, a nie kłopotliwy temat. To wartość dodana dla środowiska i lokalnej społeczności.


W trosce o środowisko naturalne, zgodnie z prawem Unii Europejskiej, do 2020 roku Europa ma się stać „społeczeństwem recyklingu”. W praktyce oznacza to podjęcie szeregu działań na rzecz zapobiegania powstawaniu odpadów oraz ich odzysku lub unieszkodliwiania. Nestlé jako producent żywności już od lat prowadzi działania w zakresie gospodarowania odpadami. W ramach inicjatywy „Zero odpadów” firma dwa lata temu zadeklarowała, że do 2020 roku wyeliminuje przekazywanie odpadów do składowania oraz ich termiczne przekształcanie w 150 swoich fabrykach w Europie.