gohome en
Cycling-Recycling
tytul: Recykling rejs 2015 pod Patronatem Prezydenta Gdynitytul: Kulturalno-recyklingowa majówka w IKEA na Wolitytul: Każdy ma swój recykling rejs!tytul: Kulturalno-recyklingowa majówka w IKEA na Wolitytul: Polski Związek Kajakowy Patronem Recykling rejsu 2015tytul: Ekofilm Fundacji Prokartontytul: Urząd Morski w Gdyni patronuje Recykling rejsowi 2015tytul: V Recykling rejs, Bałtyk 2015
min
PRZECZYTAJ

Każdy ma swój recykling rejs

Tegoroczny bałtycki V Recykling rejs - Odzyskuj tworzywa sztuczne! poprzedzi cykl wykładów w całej Polsce nt. rzek, (...)

Dominik Dobrowolski przemierza samotnie Europę, by promować ekologię i poszanowanie dla środowiska. Z okazji Dnia Ziemi,  24 kwietnia o godz. 10 w bibliotece nr 65 (ul. Krasnobrodzka 11) odbyło  się spotkanie z Dominikiem Dobrowolskim, podczas którego podróżnik opowiedział o swoich wyprawach i o ochronie środowiska.

Dominik Dobrowolski znany jest z wielu projektów edukacyjnych, które organizuje na terenie całej Polski, m. in. z akcji: Recykling daje owoce, Eko-Walentynki, Kultura to Natura, Kwiatek dla Ziemi czy odbudowa dawnego sanatorium dr Brehmera w Sokołowsku i tworzenie laboratorium kultury i centrum edukacji ekologicznej.

Podróżnik wspólnie z Fundacją PlasticsEurope Polska od 4 lat realizuje projekt Recykling Rejsów (www.recykling-rejs.pl). Podczas samotnych wypraw kajakowych (w 2014 r. Warszawa-Berlin pod patronatem Prezydenta Bronisława Komorowskiego, w 2013 – Tarnów-Szczecin, w 2012 Oświęcim-Gdańsk, w 2011 Wrocław-Szczecin) spotyka się z mieszkańcami, mediami, samorządami i organizacjami pozarządowymi, zachęcając do dbania o czystość rzek, morza, brzegów i plaż, a także promując recykling.

W ciągu ostatnich 5 lat przejechał rowerem trasy Wrocław-Londyn, Wrocław-Kopenhaga, Wrocław-Bruksela i dookoła Bałtyku, w ramach projektu Stop CO2 - Rusz się. W tym roku w lipcu przepłynie kajakiem wzdłuż Bałtyku, ze Szczecina do Gdyni.

Spotkanie w bibliotece na Targówku rozpoczęło cykl podobnych ekowydarzeń w całej Polsce. Biblioteki, które są zaiteresowane zaproszeniem Dominika na wykłady, mogą bezpośrednio kontaktować się z ekologiem: dominik@cycling-recycling.eu . 

Ekospotkanie na Targówku:

https://www.youtube.com/watch?v=fwJxrAkvzIo

https://www.youtube.com/watch?v=EJ-R08wJFcU

https://www.youtube.com/watch?v=61r8S2V8Z30

Kolejne stotkanie już 5 czerwca w Gdyni, zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna:

 

Mecenasem spotkań jest Fundacja PlasticsEurope Polska.
 

 

 

Zapraszam i do zobaczenia

Dominik Dobrowolski.

dominik@cycling-recycling.eu

tel. 697 092 978

 

 

wiadomosci.php?dzial=2&kat=13&art=1120

Ratujmy Sokołowsko!

W dawnym sanatorium powstaje Laboratorium Kultury i Centrum Edukacji Ekologicznej EkoWieża. Zapraszamy do Sokołowska na spotkania z (...)


EkoWalentynki 2018


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ