gohome en
Cycling-Recycling
tytul: Łódź kocha recyklingtytul: Kamionek Wielki kocha recyklingtytul: Chełm kocha recyklingtytul: Poznań i Września kochają recyklingtytul: Gliwice kochają recyklingtytul: Konkurs klimatyczna bzduratytul: Frysztak kocha recyklingtytul: Kochamy Ziemię czyli Ekologiczne Walentynki
min
PRZECZYTAJ

Bielsko Biała kocha recykling

Koordynatorem EkoWalentynek w Bielsku-Białej jest Alina Korol. Zapraszamy do kontaktu i do udziału w akcji: alinakorol24@gmail.com tel.733 (...)

Ponad 100 miejscowości w Polsce weźmie udział w tegorocznych EkoWalentynkach.  W Dzień Zakochanych - 14 lutego będziemy rozdawać lizaki w kształcie serca za przynoszone zużyte baterie (5 baterii = 1 lizak). Tak jak w poprzednich edycjach akcji jej partnerami są RemondisElectrorecycling i Europejska Platforma Recyklingu. Pomysłodawcą akcji jest ekolog Dominik Dobrowolski, a jej lokalnym koordynatorem w Bielsku-Białej jest Alina Korol. Zapraszamy do kontaktu i do udziału w akcji: alinakorol24@gmail.com tel.733 403 411. Baterie będą zbierane w Wyższej Szkole Administracji przy Placu Marcina Lutra 7 oraz przy ul. A. Frycza-Modrzewskiego 12 w godzinach od 8.00 do 16.00. Osoba, która przyniesie największą ilość baterii otrzyma prezent-niespodziankę.

W 2014 roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii - czyli ok. 11 tys ton. Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich (ołów , rtęć) mogą być odpadami niebezpiecznymi. Zużyte baterie powinny być zatem segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej Polska miała obowiązek zebrać selektywnie w 2014 roku 35% baterii z rynku (ok. 3. 800 ton)!  W roku 2015 wzrasta poziom obowiązkowej selektywnej zbiórki zużytych baterii do 40% . Szacujemy, że trzeba będzie zebrać 4.500  ton baterii. Każda zużyta bateria powinna trafić do specjalnego pojemnika na baterie, a nie do zwykłego kosza na odpady! Szczegóły akcji EkoWalentynki, wykaz lokalnych koordynatorów na stronie: www.cycling-recycling.eu.

Szczegóły akcji w BB

Dziękujemy Partnerom akcji za pomoc w organizacji zbiórki i recyklingu zużytych baterii !