gohome en
Cycling-Recycling
tytul: Poznań i Września kochają recyklingtytul: Bielsko Biała kocha recyklingtytul: Gliwice kochają recyklingtytul: Konkurs klimatyczna bzduratytul: Kochamy Ziemię czyli Ekologiczne Walentynkitytul: Łapy kochają recyklingtytul: Ruda Śląska kocha recyklingtytul: Czechowice Dziedzice kochają recykling
min
PRZECZYTAJ

Frysztak kocha recykling

Na EkoWalntyki we Frysztaku zapraszają lokalne koordynatorki  Panie: Zofia Zielińska oraz Joanna Banek. Baterie będą zbierane w (...)

Ponad 100 miejscowości w Polsce weźmie udział w tegorocznych EkoWalentynkach. Z uwagi na ferie w województwie podkarpackim, baterie będę zbierane krótko po Dniu Zakochanych - 18 lutego. Będziemy rozdawać lizaki w kształcie serca za przynoszone zużyte baterie.

Tak jak w poprzednich edycjach akcji jej partnerami są: Remondis Electrorecycling i Europejska Platforma Recyklingu. Pomysłodawcą akcji jest ekolog Dominik Dobrowolski, a jej lokalnym koordynatorem we Frysztaku są Panie: Zofia Zielińska oraz Joanna Banek. Baterie będą zbierane w SOSW we Frysztaku w godz. 8-16.30.

W 2014 roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii,  czyli ok. 11 tys. ton. Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich (ołów, rtęć) mogą być odpadami niebezpiecznymi. Zużyte baterie powinny być zatem segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej Polska miała obowiązek zebrać selektywnie w 2014 roku 35% baterii z rynku (ok. 3. 800 ton)!  W roku 2015 wzrasta poziom obowiązkowej selektywnej zbiórki zużytych baterii do 40% . Szacujemy, że trzeba będzie zebrać 4.500  ton baterii. Każda zużyta bateria powinna trafić do specjalnego pojemnika na baterie, a nie do zwykłego kosza na odpady! Szczegóły akcji EkoWalentynki, wykaz lokalnych koordynatorów na stronie: www.cycling-recycling.eu 
 

Dodatkowe informacje o akcji we Frysztaku:

http://www.sosw-frysztak.strzyzowski.pl/aktualnosc/258/8/zapraszamy-do-ekowalentynek

https://www.facebook.com/events/334856880042506/?pnref=lhc.recent

 

Dziękujemy Partnerom akcji za pomoc w organizacji zbiórki i recyklingu zużytych baterii !
 
      
 
 
Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem EkoWalentynek jest ekolog i  podróżnik
Dominik Dobrowolski
 
wiadomosci.php?dzial=2&kat=13&art=1120

Ratujmy Sokołowsko!

W dawnym sanatorium powstaje Laboratorium Kultury i Centrum Edukacji Ekologicznej EkoWieża. Zapraszamy do Sokołowska na spotkania z (...)


EkoWalentynki 2018


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ