gohome en
Cycling-Recycling
tytul: Bzinica Stara, Bzinica Nowa, Bąki, Kolejka zbierają baterie!tytul: Przymorze zaprasza do EkoWalentynektytul: Brama na bagna pozbiera bateryjki na EkoWalentynkitytul: Siemiatycze zapraszają do EkoWaletynektytul: Gołdap kocha recyklingtytul: Warszawa kocha recyklingtytul: Kartoniki to ekologiczne opakowania!tytul: EkoWalentynki 2015
min
PRZECZYTAJ

Mielec kocha recykling

Zespół Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu zaprasza do udziału w EkoWalentynkach! (...)

Ponad 100 miejscowości w Polsce weźmie udział w tegorocznych EkoWalentynkach.  W Dzień Zakochanych - 14 lutego będziemy rozdawać lizaki w kształcie serca za przynoszone zużyte baterie. Tak jak w poprzednich edycjach akcji jej partnerami są Remondis Electrorecycling i Europejska Platforma Recyklingu. Pomysłodawcą akcji jest ekolog Dominik Dobrowolski, a jej lokalnym koordynatorami w Mielcu są Adrianna Gajewska i Marta Pluta. Baterie będą zbierane w naszej szkole w każdy czwartek na długiej przerwie w sali nr 43.

W 2014 roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii - czyli ok. 11 tys ton. Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich (ołów , rtęć) mogą być odpadami niebezpiecznymi. Zużyte baterie powinny być zatem segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej Polska miała obowiązek zebrać selektywnie w 2014 roku 35% baterii z rynku (ok. 3. 800 ton)!  W roku 2015 wzrasta poziom obowiązkowej selektywnej zbiórki zużytych baterii do 40% . Szacujemy, że trzeba będzie zebrać 4.500  ton baterii. Każda zużyta bateria powinna trafić do specjalnego pojemnika na baterie, a nie do zwykłego kosza na odpady! Szczegóły akcji EkoWalentynki, wykaz lokalnych koordynatorów na stronie: www.cycling-recycling.eu .

Dziękujemy Partnerom akcji za pomoc w organizacji zbiórki i recyklingu zużytych baterii !
 
      
 
 
Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem EkoWalentynek jest ekolog i  podróżnik
Dominik Dobrowolski