gohome en
Cycling-Recycling
tytul: Ropa, trzecia odsłonatytul: Co z tą ropą? cdtytul: Co z tą ropą?tytul: Recykling zakwitł w Bielsko Białejtytul: EkoWalentynkitytul: Recykling kwitnie w Auchan, 29 11 2014 r.tytul: Konkurs Społecznik Roku 2014tytul: Koordynatorzy EkoWalentynek poszukiwani!
min
PRZECZYTAJ

Kartoniki do recyklingu, nie do śmieci!

W Polsce działa już ponad 150 stacji segregacji odpadów komunalnych, które dokonują segregacji odpadów opakowaniowych, w tym (...)
W Polsce działa już ponad 150 stacji segregacji odpadów komunalnych, które dokonują segregacji odpadów opakowaniowych, w tym odpadów po kartonikach po napojach. Tylko jednorodny i w miarę czysty odpad jest cennym surowcem wtórnym, który może zostać wykorzystany do ponownej produkcji opakowania albo też użyty w inny sposób. Zebrane odpady po kartonach przekazywane są dalej do recyklingu. W Polsce podstawową metodą recyklingowa odpadów po kartonach do płynnej żywności jest „technologia papiernicza”, tj. technologia, w której odzyskiwana jest najpierw celuloza. Stanowi ona około 75% - 80% wagi kartonika. Celuloza zawarta w kartonach do płynnej żywności jest najwyższej jakości (tylko włókna pierwotne) i papiernie chętnie ja przerabiają. Istniejące obecnie w Polsce moce recyklingowe w tej technologii w pełni zabezpieczają potrzeby na najbliższe dziesięć lat.

W najbliższą sobotę 29 listopada, w sklepie Auchan, w Bielsko Białej mieszkańcy będą mogli wymienić kartoniki po napojach na nasionka groszków pachnących i ogrodowych, cynii, niezapominajek, maciejek, floksów i wielu innych pięknych kwiatów. Chcemy pokazać, że zużyte kartoniki to bardzo cenne surowce wtórne, które powinny trafiać do recyklingu a nie do śmieci.  Gospodarzem akcji jest Auchan Bielsko Biała , a głównym partnerem Fundacja PROKARTON. Wymiana będzie trwała od godz. 10.00 do 16.00.