gohome en
Cycling-Recycling
tytul: Nowa strona recykling-rejs.pltytul: Spotkajmy się w Porcie Czerniakowskimtytul: Recykling dał owoce w Leroy Merlintytul: Recykling jest na falitytul: Recykling jest na falitytul: Recykling dał owoce na SGGWtytul: Recykling da owoce 27 kwietnia w Gdańskutytul: Recykling da owoce w Leroy Merlin w Gdańsku
min
PRZECZYTAJ

Rejs Wolności pod Patronatem Prezydenta RP

Czerwiec to dobry czas, aby włączyć moje kajakowanie w obchody 25 lecia wolnych wyborów i zwrócić uwagę, (...)

Czerwiec to dobry czas, aby włączyć moje kajakowanie w obchody 25 lecia wolnych wyborów i zwrócić uwagę, że wolność oznacza przede wszystkim odpowiedzialność za różne sfery życia w tym za środowisko naturalne, w którym żyjemy.

Wyprawa będzie miała też  symboliczny przebieg, startuję w Warszawie  27 czerwca, a kończę wyprawę w Berlinie 12 lipca, przypominając w ten sposób także,  gdzie  w Europie rozpoczęła się droga do wolności ( czyli w Polsce) i  jakie korzyści przyniosła dla tej części świata, co symbolicznie związane jest ze zburzeniem muru berlińskiego.

Wspólnie z Fundacją PlasticsEurope Polska (która jest Współorganizatorem wyprawy i głównym jej Partnerem) zapraszamy do wspólnego kajakowania, recyklingowania i do świętowania wolności!

Dominik Dobrowolski, Rejs Wolności

 

Patronat Prezydenta RP
Bronisława Komorowskiego

Harmonogram wyprawy „Recykling rejs 2014”

Uwaga! Podczas wyprawy mam wyłączony telefon. Proszę o kontaktowanie się i ustalanie szczegółów spotkań z asystentem wyprawy Piotrem Drozdowiczem: piotr@cycling-recycling.eu, tel. 535-466-191 . Trasa i tempo wyprawy może ulec zmianie ze względu na czynniki zewnętrzne. Dokładne informacje, gdzie jestem, jakie są codzienne przebiegi, będą dostępne na stronie www.recykling-rejs.pl.

27.06.2014. (pt.)Warszawa. Od 8.00 pakuję kajak. Najpierw spotkanie z dziennikarzami i młodzieżą o godz. 10.00 na Płycie Desantu k. wejścia do Portu Czerniakowskiego. O godz. 11.00 powinienem być już w kajaku. Nocleg na brzegu za lub tuż przed Wyszogrodem.

28.06.(sob.)  Poranna kawa i owsianka o 6.00. Później wskakuję do kajaka i dalej z nurtem Wisły. Przypływam do portu w Płocku ok. godz. 15.00. Zapraszam na spotkanie i wspólne kajakowanie - na wieczór spływam do uroczej mariny w Murzynowie (Zalew Włocławski).

29.06. (niedz.)Od rana pokonuję zalew. Oby nie wiało za mocno. Przede mną jeszcze największa w Polsce śluza. Przypływam do Włocławka ok. godz. 17.00, nocleg na wyspie na wysokości Starego Miasta. 

30.06.(pon.) O godz. 9.00 zapraszam dziennikarzy na nabrzeże we Włocławku. Przypływam do Torunia ok. godz. 17.00. Tym razem skorzystam gościny Mariny AZS koło Bulwaru Filadelfijskiego za starym mostem drogowym.

1.07. (wt.)O godz. 10.00 w Toruniu spotkanie z dziennikarzami na nowym Bulwarze Filadelfijskim. To już ostatni odcinek Wiślany, na wysokości Fordonu skręcam w lewo, w Brdę, przenoszę sprzęt przez dużą śluzę, wpływam na tor kajakarski i pod prąd ok. godz. 20.00 przypływam do Bydgoszczy, (nocleg Marina „Przystań Bydgoszcz”, ul. Tamka 2, tel.: +48 52/5859-601, www.przystanbydgoszcz.pl).

2.07.(śr.)Zapraszam dziennikarzy i wszystkich miłośników czystej wody i czystego środowiska na godz. 10.00, na pomost na przystani w Bydgoszczy. Jak znajdą się chętni to zrobimy małą rundkę po starorzeczach Brdy. Po spotkaniu wpływam na Kanał Bydgoski i zaczyna się maraton śluzowania. Dopływam do Nakła nad Notecią. Nocleg w szuwarach a może na śluzie.

3.07 (czw.)Śniadanie nad Notecią. Z Nakła dopływam do Ujścia. Nocleg w trzcinach.

4.07(pt.)Noteci ciąg dalszy. Z Ujścia dopływam do Wrzeszczyny. Zapewne nocleg w szuwarach.

5.07 (sob.)Dalej z noteckim nurtem. Z Wrzeszczyny dopływam do Gościmca. Nocleg na brzegu.

6.07 (niedz.)Dzisiaj wpływam na Wartę. Z Gościmca dopływam do Gorzowa Wielkopolskiego. Nocleg na trawie w kajakarskim klubie ADMIRA.

7.07. (pon.)Zapraszam na nadwarciańskie nabrzeże w Gorzowie, na godz. 10. Przede mną wspaniały spływ Ujściem Warty. Dopływam do Kostrzyna n/O. Nocleg w przystani. Planowane spotkanie z lokalnymi kajakarzami i mediami.

8.07.(wt.) Do Portu zapraszam na g. 10 lokalnych dziennikarzy. Możliwe wspólne wpłynięcie na Odrę z lubuskimi kajakarzami. Wpływam na Odrę i dopływam do kanału Odra Hawela, możliwy nocleg już po stronie niemieckiej.

9.07 ( śr.)Przed miejscowością Liepe wpływam na równoległy kanał  Finowkanal (na południe od Hawela Odra) i płynę do Finow. Znów wpływam na Hawela Odra i dopływam do Oranienburga, gdzie planowany jest nocleg.

10.07 (czw.)Płynę Hawelą przez miejscowość Ketzin i wpływam na Triebbelsee, dopływam k. Brandenburgu (nad Beetzsee). Nocuję na kampingu (marinie) CampingYahthafen Eden we wsi Klein Kreutz

11.07(pt.)  Dzień (zapasowy) odpoczynku, CampingYahthafen Eden we wsi Klein Kreutz

12.07(sob.) Wpływam na Beetzsee i uroczyście przepływam przed trybunami (godz. 12.00). Spotkanie z mediami, oficjalne zakończenie wyprawy. Planowany powrót z kajakiem 12 wieczorem lub 13 07.

 

wiadomosci.php?dzial=2&kat=13&art=1120

Ratujmy Sokołowsko!

W dawnym sanatorium powstaje Laboratorium Kultury i Centrum Edukacji Ekologicznej EkoWieża. Zapraszamy do Sokołowska na spotkania z (...)


EkoWalentynki 2018


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ