gohome en
Cycling-Recycling
tytul: Recykling da owoce w Kampusie SGGWtytul: Zapraszam na spotkanie do Eko Kampusa SGGWtytul: Kultura to natura w Rzeszowie, 17 maja 2014tytul: Eko Kampustytul: EkoDzień Kobiet w Łodzitytul: EkoDzień Kobiet we Wrocławiutytul: EkoDzień Kobiet w Warszawietytul: EkoDzień Kobiet
min
PRZECZYTAJ

Dzień Kobiet na recyklingowo

8 marca 2014 r. została przeprowadzona wspólnie z Europejską Platformą Recyklingu w ramach Dnia Kobiet akcja edukacji (...)

8 marca 2014 r. została przeprowadzona wspólnie z Europejską Platformą Recyklingu w ramach Dnia Kobiet akcja edukacji ekologicznej w Warszawie, Łodzi i we Wrocławiu. Podczas akcji w trzech miastach, w chętnie odwiedzanych przez mieszkańców i turystów miejscach, była prowadzona zbiórka zużytych baterii połączona z rozdawaniem tulipanów.

W Warszawie zbiórka była prowadzona przed bramą Uniwersytetu Warszawskiego. Jeszcze przed rozpoczęciem akcji już ustawiła się kolejka mieszkańców z bateryjkami. Mieszkańcy przynieśli ok. 20 kg zużytych baterii, otrzymując, jako podziękowanie, piękne tulipany.

W Łodzi rozdawano kwiatki na ul. Traugutta. Zebrano pudło baterii. Akcja była okazją do rozpoczęcia stałej zbiórki baterii również na popularnej ulicy Piotrkowskiej, gdzie w trzech restauracjach, postanowiono już zbierać zużyte baterie na stałe.

We Wrocławiu akcję przeprowadzono na Placu Uniwersyteckim przy pomniku Szermierza. Do akcji przyłączyli się zarówno mieszkańcy oraz studenci Uniwersytetu i Politechniki. Zebrano około 1000 sztuk zużytych bateryjek.

Akcja EkoDzień Kobiet była promowana w lokalnych mediach. Dzięki mediom informacja o zbiórce baterii, konieczności ich recyklingu dotarła do ok. 500 tys. Polek i Polaków.

 

Zbiórkę i recykling zużytych baterii zapewnia

Europejska Platforma Recyklingu

www.erp-recycling.pl

min

min

min

min

min

min