gohome en
Cycling-Recycling
tytul: Zapraszam na spotkanie do Eko Kampusa SGGWtytul: Kultura to natura w Rzeszowie, 17 maja 2014tytul: Eko Kampustytul: Dzień Kobiet na recyklingowotytul: EkoDzień Kobiet we Wrocławiutytul: EkoDzień Kobiet w Warszawietytul: EkoDzień Kobiettytul: 3 mln zebranych bateryjek na EkoWalentynki!
min
PRZECZYTAJ

EkoDzień Kobiet w Łodzi

EkoDzień Kobiet – rozdajemy tulipany w zamian za zużyte baterie! 8 marca, kiedy niejedno męskie ramię otuli (...)

EkoDzień Kobiet – rozdajemy tulipany w zamian za zużyte baterie! 8 marca, kiedy niejedno męskie ramię otuli panie, warto zrobić coś dobrego również dla przedstawicielki płci pięknej o imieniu Ziemia. Zapraszamy do udziału w ekologicznej akcji "Kwiatek dla Ziemi". W ramach akcji 8 marca w Warszawie, Łodzi i we Wrocławiu będziemy rozdawać tulipany w zamian za zużyte baterie.

W Łodzi akcję koordynuje http://www.spoladziala.pl/ , kontakt: biuro@spoladziala.pl .

W ostatnim roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii - czyli ok. 10 tys. ton. Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, czy rtęć mogą być odpadami niebezpiecznymi. Zużyte baterie powinny być zatem segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej Polska ma obowiązek zebrać selektywnie w 2014 roku 35% baterii z rynku (ok. 3. 500 ton)!

Głównym partnerem akcji jest Europejska Platforma Recyklingu.

Zbiórkę i recykling zebranych baterii zapewnia

Europejska Platforma Recyklingu!

www.erp-recycling.pl

 

Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem akcji Kwiatek dla Ziemi z okazji Dnia Kobiet jest podróżnik i ekolog Dominik Dobrowolski (www.cycling-recycling.eu).

Dodatkowe informacje o akcji, zbiórce i recyklingu baterii:

www.cycling-recycling.eu

www.erp-recycling.pl