gohome en
Cycling-Recycling
tytul: EkoDzień Kobiet w Warszawietytul: EkoDzień Kobiettytul: 3 mln zebranych bateryjek na EkoWalentynki!tytul: Twoja kultura, Twoja ekologia, Twój 1%tytul: Auchan Gliwice kocha recyklingtytul: Auchan Łomianki kocha recyklingtytul: Cieszyn kocha recyklingtytul: Chełm kocha recykling
min
PRZECZYTAJ

Daleszyce i Historycy kochają recykling

W Daleszycach akcja będzie prowadzona przed budynkiem OSP Daleszyce od godziny 11.00 do 13.00. Bateryjki zbieramy również codziennie (...)

Zapraszamy w dniu 14 lutego w Walentynki do udziału w akcji "Kocham recykling", której głównym partnerem jest firma Samsung. Do akcji włączyło się 70 miast w całej Polsce. W ramach akcji mieszkańcy będą zamieniać stare i zużyte baterie na lizaki- czerwone serca.

W Daleszycach akcja będzie prowadzona przed budynkiem OSP Daleszyce od godziny 11.00 do 13.00.
Bateryjki zbieramy również codziennie w Budynku Instytutu Historii na ul. Żeromskiego w Kielcach !

W Daleszycach i IH UJK edycję EkoWalentynek koordynuje Kamil Rochucki ( gmokielce@wp.pl).

W ostatnim roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii - czyli ok. 10 tys ton. Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, czy rtęć mogą być odpadami niebezpiecznymi. Zużyte baterie powinny być zatem segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej Polska ma obowiązek zebrać selektywnie w 2014 roku 35% baterii z rynku (ok. 3. 500 ton)!

Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem EkoWalentynek jest podróżnik i ekolog Dominik Dobrowolski (www.cycling-recycling.eu). Recykling zebranych baterii zapewniają firmy Remondis Electrorecycling i Electro-System Organizacja Odzysku.

 

 

          

Więcej informacji: www.recykling.samsung.com

wiadomosci.php?dzial=2&kat=13&art=1120

Ratujmy Sokołowsko!

W dawnym sanatorium powstaje Laboratorium Kultury i Centrum Edukacji Ekologicznej EkoWieża. Zapraszamy do Sokołowska na spotkania z (...)


EkoWalentynki 2018


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ