gohome en
Cycling-Recycling
tytul: Bateryjki z sercemtytul: Ełk kocha recyklingtytul: Żywiec kocha recyklingtytul: Lublin kocha recyklingtytul: Warszawa kocha recyklingtytul: Wrocław kocha recykling!tytul: Ruda Śląska kocha recyklingtytul: Rzeszów kocha recykling
min
PRZECZYTAJ

Bydgoszcz kocha recykling

Jak pisał Mikołaj Gogol: „miłości nie udowadnia się słowami”, dlatego z okazji Walentynek zróbmy drobną rzecz, z (...)

mala fotka

Jak pisał Mikołaj Gogol: „miłości nie udowadnia się słowami”, dlatego z okazji Walentynek zróbmy drobną rzecz, z sercem, także dla Ziemi. Warto ją przecież także kochać! Posegregowanie i przyniesienie 14 lutego zużytych bateryjek do baru Green Way będzie nagrodzone symbolicznym serduszkiem - lizakiem.

Aby dostać jednego lizaka, należy przynieść minimum siedem zużytych bateryjek. Akcja jest społeczna i nie ma wymiaru handlowego, tzn. jedna osoba może dostać tylko jedno słodkie serduszko. Chcielibyśmy w ten sposób nagrodzić, jak najwięcej osób!

Skąd pomysł na akcję „Kocham Recykling”?
Każdego roku w Polsce produkowanych jest blisko 250 mln sztuk baterii, które z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, cynk czy rtęć zaliczane są do odpadów niebezpiecznych. Ze względu na toksyczne substancje, baterie powinny być segregowane i utylizowane. Zgodnie z prawem wspólnotowym, Polska ma obowiązek wysegregować w bieżącym roku 25% baterii z rynku, który szacowany jest na ok. 7 tys. ton.
Bardzo dobrze zdaje sobie z tego sprawę pomysłodawca i organizator akcji- Dominik Dobrowolski, znany ekolog i podróżnik, pasjonat i popularyzator idei recyklingu.

Dlatego serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję „Kocham Recykling”! Baterie będzie można wymieniać na słodkości 14 lutego od 10.00 do 20.00. Warto przy tej okazji zagościć dłużej w Green Way’u przy ulicy Dworcowej 12, i spróbować ich przysmaków.

Koordynatorki akcji w Bydgoszczy

Nina Woderska, ninawod@wp.pl

tel. 667-313-012

oraz Natalia Tadych (w dniu akcji).

 

Głównym partnerem w akcji „Kocham recykling”  jest ERP Batteries Poland Sp. z o.o. (www.erppolska.pl) – firma organizująca zbiórkę i recykling baterii.

Zapraszamy do udziału w akcji
Pomysłodawca i organizator
Dominik Dobrowolski i przyjaciele
Szczegóły akcji „Kocham recykling”
na stronie: www.cycling-recycling.eu
tel. kom. 697 092 978