galeria  
Czyżby? Zielona trawka, a w krzakach i przy drodze śmieci. To że macie wiatraki i gaz (...)
Kopenhaga green field
galeria  
Jestem już w Danii. Pola, buraki cukrowe, mało lasów, pada, wieje (dla wiatraków świetnie), pustawo, ludzie (...)
Vordingborg
galeria  
Tak się grzałem okrążając Bałtyk.  Marzenie! Po dzisiejszym dniu Mythbusters przyjęliby mnie do swojego zespołu. Udowodniłem (...)
Sanitz k Rostocku
galeria  
To zdjęcie, tak dla pokrzepienia. Czerwcowo/lipcowa wyprawa do Brukseli miała swoje słoneczne dni. A teraz :-( (...)
Anklam
galeria  
Cokolwiek powiem i tak mi nie uwierzycie. Na dzisiejszą trasę bardziej przydałby się lodołamacz a nie (...)
Szczecin
galeria  
W sumie powinien nazywać się Gorzów Lubuski, a nie Wielkopolski. Tak czy siak, mimo huraganów, oszalałych (...)
Gorzów WLK
galeria  
Co za miły poranek. Flak w tylnim. Przez noc zeszło powietrze.Szkło! Barany, nie bijcie szkła!!!!! Szkło (...)
Zielona Góra
galeria  
A bronili Głogowa: guma na 5 km, wiatr pn zach - czyli w nos, ( a (...)
Obrona Głogowa
galeria  
Okres polskiej prezydencji w Unii Europejskiej dobiega końca 31 grudnia 2011 roku, po którym Dania przejmuje (...)
Start
min

Start

Okres polskiej prezydencji w Unii Europejskiej dobiega końca 31 grudnia 2011 roku, po którym Dania przejmuje przewodnictwo. I tym razem planuję uhonorować to wydarzenie ekologiczną wyprawą. Na rowerze w zimie pokonam trasę z Wrocławia do Kopenhagi. Start wyprawy we Wrocławiu 2 stycznia 2012 roku a finał w Kopenhadze 11 stycznia 2012 roku, kiedy w Królewskim Teatrze odbędzie się uroczyste przejęcie prezydencji. Zapraszam do wspólnej jazdy.

Fot.Mariola Lewandowska

12 grudnia 2011

1 lipca Polska objęła Prezydencję w Unii Europejskiej. Aby uhonorować to wydarzenie w czerwcu pod hasłem "Stop CO2 - Get moving (Rusz się)" pokonałem na rowerze trasę z Wrocławia do Brukseli. Głównym moim celem była promocja zrównoważonego rozwoju oraz nagłośnienie potrzeby oszczędzania energii - jako najlepszego i prostego sposobu ograniczania emisji CO2. Patronat nad wyprawą objęli m.in. Parlament Europejski, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Polski Komitet Olimpijski. Wyprawa zakończyła się sukcesem i konferencją prasową na place de Luxenbourg w Brukseli.

Okres prezydencji dobiega końca 31 grudnia 2011 roku, po którym Dania przejmuje przewodnictwo w Unii Europejskiej. I tym razem planuję uhonorować to wydarzenie ekologiczną wyprawą. Na rowerze w zimie pokonam trasę z Wrocławia do Kopenhagi. Start wyprawy we Wrocławiu 2 stycznia 2012 roku a finał w Kopenhadze 11 stycznia 2012 roku, kiedy w Królewskim Teatrze odbędzie się uroczyste przejęcie od Polski prezydencji. Zapraszam do wspólnej jazdy. Codzienne relacje z trasy można śledzić na stronie www.cycling-recycling.eu .

Wyprawie patronuje Ambasada Danii w Warszawie, a jej głównym Parnerem jest Firma Tetra Pak. Wyprawę wspierają także Nordic Consulting & Development Company, Glen Dimplex Polska, Wastes Service Group i Fundacja PlasticsEurope Polska. Bardzo dziękuję!  

Dziękuję wszystkim patronom medialnym! Jak zawsze mogłem liczyć na Dobromila Noska, twórcę kolejnego filmiku promującego wyprawę i Andrzej Mazika - autora strony wyprawy. Dzięki!

 
Pozdrawiam
Dominik Dobrowolski
www.cycling-recycling.eu
tel. +48697092978 , dominik@eko.org.pl
 

  • Zapraszam do wspólnej jazdy!
  • Start 2 stycznia 2012 roku o godzinie 10.00 na wrocławskim Rynku pod pręgierzem.
     

kontakt