Recyklingowa wystawa we Wrocławiu

15.10.2018
#FundacjaPlasticsEurope Polska ruszyła tej jesieni z cyklem wystaw i wykładów pt. "Opakowanie - nie śmieć!", których celem jest edukacja ekologiczna w zakresie zbiórki i recyklingu opakowań z tworzyw sztucznych. Odwiedzający wystawę oraz uczestnicy wykładów dowiadują się, co zrobić, aby odpady z tworzyw sztucznych nie trafiały do śmiecih, ale aby były selektywnie zbierane, poddawane recyklingowi oraz służyły do produkcji nowych i przydatnych przedmiotów.  Szkoły otrzymują dodatkowo zestaw plakatów edukacyjnych do wykorzystania na lekcjach ekologii.
 
15 października wystawa odwiedziła Szkołę Podstawową nr 22 we Wrocławiu, gdzie będzie do zwiedzenia do 19 październik. Inauguracja wystawy została połączona z warsztatami ekologiczymi dla uczniów, które poprowadziła edukatorka ekologiczna Kornelia Cypryjańska z https://web.facebook.com/ekolandia.edu/, spotkanie współorganizował wrocławski podróżnik i ekolog - Dominik Dobrowolski (www.cycling-recycling.eu) - inicjator akcji.
 
Pragniemy serdecznie podziękować Pani dyrektor za zaproszenie do szkoły oraz Pani Paulinie Klauzińskiej - nauczycielce która jest odpowiedzialna za wystawę w Szkole Podstawowej nr 22 we Wrocławiu. Dziękujemy również uczniom klas 1 za aktywny udział w warsztatach. Zapraszamy nauczycieli i dzieci przez cały ten tydzień do prowadzenia mini prelekcji przy wystawie.