Orły przednie lecą na Szczeliniec

19.09.2018

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Kłodzku, przepięknym mieście nad Nysą Kłodzką, włączyli się do akcji proekologicznej pn. "Śmieci skrzydeł nie mają". Prowadzi ją ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski wraz z Koalicją Recykling Górom. Celem akcji jest zachęcenie turystów do znoszenia śmieci ze schronisk, a nie pozostawianie ich w górach. Do tego namawiają m.in orły przednie, których wizerunki pojawiają się w górskich schroniskach od wiosny tego roku na specjalnych edukacyjnych tabliczkach. Już 24 września kolejny orzeł przedni pojawi się, tym razem w Parku Narodowym Gór Stołowych, a dokładnie w schronisku PTTK pod Szczelińcem Wielkim. Uczniowie i nauczyciele z SP nr 7 w Kłodzku wezmą udział dodatkowo w warsztatach ekologicznych, które poprowadzi Dominik Dobrowolski. A schodząc spod Szczelińca Wielkiego uczestnicy akcji posprzątają górski szlak do Karłowa. Akcja jest otwarta, zatem zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenie się do akcji sprzątania szlaku.
Jesteśmy szkołą sportową, ale już od wielu lat edukacja przyrodniczo-ekologiczna jest dla nas bardzo ważna. Bierzemy  udział w wielu konkursach i projektach grantowych pozyskując środki np. na ochronę pszczół. W akcji Sprzątanie świata też corocznie uczestniczymy - mówi wychowawczyni klasy czwartej ,  Marta Gryl-Wołyniak - i dodaje -  Jesteśmy przygotowani, worki i rękawice  załatwione. Do zobaczenia na szlaku. Szczegóły: https://www.facebook.com/recyklinggorom/
Akcję w Parku Narodowym Gór Stołowych pomaga dodatkowo zorganizować Fundacja PlasticsEurope Polska. Serdecznie dziękujemy!